Wydarzenia - Biblioteka

BOOM! NA KOMIKSY I GRY PLANSZOWE W BIBLIOTECE

Miło nam poinformować, że nasza biblioteka bierze udział w akcji „BOOM! NA KOMIKSY I GRY PLANSZOWE W BIBLIOTECE” organizowanej przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego wspólnie z wydawnictwem Story House Egmont Sp. z o.o. W ramach tej akcji pojawiły się u nas ciekawe komiksy i gry planszowe. #Boom!Nakomiksyigryplanszowewbibliotece Zapraszamy!

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września  obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji w oddziale przedszkolnym odbyło się spotkanie czytelnicze, w czasie którego rozmawialiśmy o korzyściach płynących z głośnego czytania J Spotkaniu towarzyszyła książka pt. „Supermoc książek. Poradnik upowszechniania czytania” M. Deskur.

ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

Z okazji Światowego Dnia Uśmiechu (4 X) dzieci w ramach zajęć świetlicowych narysowały takie oto piękne uśmiechy dla biblioteki szkolnej. Co za piękna dekoracja!

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W ramach Światowego Dnia Pluszowego Misia Gabrysia i Hania z kl. 5b SP czytały dziś swoim młodszym kolegom i koleżankom z oddziału przedszkolnego książkę pt. „Proszę mnie przytulić” P. Wechterowicza i E. Dziubak. Wszyscy oczywiście byli ze swoimi ulubionymi misiami! #PoczytajMY #ŚwiatowyDzieńPluszowegoMisia

DOMOWY – RODZINNE HISTORIE O SŁOWACH 2021

14 grudnia 2021  odbyły się kolejne nietypowe zajęcia w bibliotece szkolnej. Tym razem, w ramach programu DoMowy – rodzinne historie o słowach 2021 klasa 3b SP dzieliła się historiami swoich rodzin, która zapisana jest słowami wymyślonymi przez członków rodzin właśnie! Była to niezwykła okazja do tego, aby podzielić się częścią swojej prywatnej historii, a także dowiedzieć się, jakie ciekawe słowniki j. polskiego znajdują się w naszej bibliotece!   #DoMowy.Rodzinnehistorieosłowach2021

ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

W dn. 17 lutego 2022, z okazji Światowego Dnia Kota w oddziale przedszkolnym odbyło się spotkanie czytelnicze, w czasie którego dzieci wysłuchały głośnego czytania książki pt. „Biały jak śnieg i czarny jak węgiel” Hilli Rand, której głównymi bohaterami są dwa koty!