Puchar Polski "Barbórka Cup 2021"

W dniach 04-05.12.2021 r.  z okazji święta górników odbyły się zawody w Zabrzu Puchar Polski "Barbórka Cup 2021".

Zawodniczki i zawodnicy Zespołu Szkół Sportowych startujący w barwach MKS "KUSY" Szczecin walczyli z przedstawicielami następujących państw: Norwegia, Litwa, Łotwa, Azerbejdżan, Białoruś oraz najlepsi gimnastycy i gimnastyczki z Polski.

Wśród juniorek młodszych brązowy medal zdobyła nasza uczennica z 5a SP Razumouskaya Sofiya w wieloboju i 4 miejsce w finale MIX z zawodnikiem z KS AZS AWF WROCŁAW Dubovytskyi Roman. Radtke Natalia w tej kategorii zajęła 11 miejsce w wieloboju.

Marysia Matczak i Lena Nowakowska z klasy 7a SP startowali w kategorii juniorek i zajęły w wieloboju 20 i 21 miejsce.

Wśród juniorów najwyżej w wieloboju uplasował się Michał Kwiatkowski - 6 miejsce, Czarnecki Aleksander - 8 m., Kurowski Jakub- 9 m., Mishchenko Oleksandr 11 miejsce.

W finale MIX 4 m. zajął Czarnecki Aleksander z zawodniczką z Azerbejdżanu Teymurova Nazanin, 6 miejsce Kwiatkowski Michał z zawodniczką z Wrocławia Majchrzak Nadia, 7 miejsce Kurowski Jakub w parze z Majidzada Duyghu z Azerbejdżan.

Gratulacje dla zawodników, zawodniczek i trenerów prowadzących na co dzień Kozińska Olga, Hryn Dzianis, Kulbacka Magdalena (balet), Kazlou Ihar i Mankiewich Alaksei.