ZWYCIĘZCA 28 OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W GIMNASTYCE SPORTOWEJ

"KUSY SZCZECIN" - ZWYCIĘZCĄ 28 OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W GIMNASTYCE SPORTOWEJ.

W dniach 21 - 24.04.2022 r. w Nysie szczecińscy gimnastycy klasy II i III PZG okazali się najlepsi w finałowej rywalizacji pomiędzy 14 klubami z całej Polski,  zdobywając  8 medali oraz 126.5 punktów w klasyfikacji Systemu Sportu Młodzieżowego.

W kl. II PZG kobiet bezkonkurencyjna w wieloboju oraz w finałach skoku i ćwiczeń wolnych była Sofiya Razumouskaya zdobywając 3 złote medale.

Lena Nowakowska zakończyła  rywalizację wielobojową na 6 miejscu, w finale na poręczach zdobyła brązowy medal, w finale na ćwiczeniach wolnych uzyskała 4 lokatę.

Udział w finałach na poszczególnych przyrządach przypadł również zawodniczkom:

  • Tatiana Honcharova - 6 miejsce na równoważni.
  • Alicja Kulpa - 7 miejsce na równoważni, 8 miejsce na skoku.
  • Natalia Radtke - 8 miejsce na równoważni.
  • Barbara Szeligowska  - 7 miejsce na skoku.
  • Justyna Kajper  - 8 miejsce na poręczach, 8 miejsce na ćwiczeniach wolnych.

W finale wielobojowym reprezentowała nas również Zofia Bosak.

W klasie III PZG w finale na skoku brązowy medal zdobyła Diana Tit, Kaja Machała zajęła 4 miejsce na tym przyrządzie.

Najlepszą szczecinianką w wieloboju tej klasy okazała się być Nina Rzuczkowska zajmując 7 lokatę. W finale na ćwiczeniach wolnych uzyskała 4 notę, na poręczach 5.

Dobrze zaprezentowały się pozostałe reprezentantki " Kusego" w wieloboju tej klasy:

  • Marcelina Brzezińska
  • Lena Isad
  • Agata Klimczuk
  • Maja Stefanowska
  • Roksana Janisio.

W rywalizacji mężczyzn w  wieloboju klasy II PZG najlepiej zaprezentował się Beniamin Bochnak zajmując 5 lokatę, srebrny medal w finale na drążku oraz brązowy medal na kółkach.

Bartosz Olesiuk w rywalizacji wielobojowej wywalczył 7 miejsce, brązowy medal w finale poręczy oraz 4 miejsce na drążku.

Adam Walczakiewicz wystąpił również w 2 finałach - 5 miejsce na poręczach i 7 miejsce na ćwiczeniach wolnych.

Łukasz Suchorowski zajął 4 miejsce w finale na poręczach i 6 miejsce w finale na kółkach.

W klasie III PZG w finałach na poszczególnych przyrządach wystąpili:

  • Artem Kyrylenko - 5 lokata na kółkach oraz 6 na drążku.
  • Ksawery Dulewicz - 7 miejsce na poręczach oraz 8 na kółkach.
  • Antoni Mierzyński uzyskał 7 wynik na ćwiczeniach wolnych.

W wieloboju tej klasy reprezentował nasz klub również Tymotesz Olesiuk i Miłosz Toczek.

Do sukcesu swoich zawodniczek i zawodników przyczynili się również trenerzy!!!

Sekcja gimnastyki kobiet:

  • Olga Kozińska
  • Małgorzata Kamińska
  • Danuta Redmierska
  • Anita Nowakowska
  • Dzianis Hryn
  • Walery Kawalenka

Balet - Magdalena Kulbacka.

Sędzia - Aleksandra Łachut.

Sekcja mężczyzn:

  • Aliaksei Mankewich
  • Wlad Karpuk
  • Alex Monczka.

Wspierali nas i dopingowali nam rodzice naszych podopiecznych, tworząc niesamowitą atmosferę.

Opr. Dzianis Hryn