Stypendia

Stypendium szkolne 2024/25

przysługuje uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej wynikającej z niskich dochodów w rodzinie (miesięczny dochód na 1 osobę nie przekraczający kwoty 600,00 zł netto) do czasu ukończenia kształcenia, nie dłużej jednak niż do ukończenia 24 roku życia, a w szczególności gdy w rodzinie występuje:

• bezrobocie,
  • niepełnosprawność,
  • ciężka lub długotrwała choroba,
  • wielodzietność,
  • alkoholizm lub narkomania,
  • brak umiejętności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczych,
  • gdy rodzina jest niepełna.

Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego wraz z dokumentami należy złożyć w terminie od 02 września do dnia 16 września 2024 r. w szkole, do której uczęszcza uczeń.

Wnioskodawcy zobowiązani są do przedstawienia informacji przy składanych wnioskach o wszystkich dochodach NETTO uzyskanych w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku, bądź w przypadku utraty dochodu z miesiąca, w którym dochód ten utracono.

Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego można pobrać na stronie internetowej lub w szkole u pedagoga.

Stypendium szkolne przysługuje uczniom zamieszkałym na terenie gminy Szczecin.

UWAGA:

od 01 stycznia 2025 r. zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 12 lipca 2024 r. w sprawie zweryfikowanych kryteriów dochodowych oraz kwot świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej, kryterium dochodowe dla osoby w rodzinie będzie wynosić 823 zł. Wobec powyższego, rodziny, których dochód na osobę w rodzinie we wrześniu 2024 r. będzie przekraczał 600 zł i nie przekroczy 823 zł, mogą składać wnioski w styczniu 2025 r.

Informacje szczegółowe i wnioski  znajdują się na  stronie: